15. 10. 2013

Bedford QLD

Trochu jsem zanedbal blog, protože stavbu jsem prezentoval na stránce Track Link. Model je už dokončený, a tak začnu od konce fotkami hotového modelu.


 Několik obrázků z jiného úhlu:
 

Model je od firmy IBG. Je to jejich první model tohoto typu v měřítku 1/35 (už produkují řadu modelů v měřítku 1/72). V plánu jsou další typy, z nichž minimálně radiovůz QLR si chci také postavit.
Pěkná recenze na stavebnici včetně upozornění na různá úskalí stavby je zde.
Polská firma Part připravila fotoleptanou sadu obsahující i díly, které v originální stavebnici chybí. Nepoužil jsem úplně všechno, ale myslím, že leptané díly vzhled modelu velmi vylepší.


Stavebnice dovoluje postavit vozidlo s plachtou, nebo bez plachty. Varianta z plachtou je řešena tak, že plachta včetně bočnic korby je z jednoho kusu. Protože leptaná sada obsahuje i háky pro uvázání plachty, rozhodl jsem se nakonec původní plastové díly odstranit a nahradit leptanými. Jako vázací lanko jsem použil pružnou niť EZ Line.


 Stavebnice obsahuje kola nesprávného rozměru (rozdíl je v daném měřítku zanedbatelný), ale také s poválečným logem výrobce. Protože v době stavby nebyla k dispozici jiná kola (tedy byla, ale bylo by třeba je na stavebnici složitě roubovat), jen jsem odstranil logo a použil ta původní.
Zbarvené je "odborný odhad" inspirovaný filmem Cesta domů (z cyklu ČT Hledání ztraceného času).

3 komentáře:

Vrabec řekl(a)...

pekne ... ja že už to flákaš taky :D

Hakan řekl(a)...

Wonderful...
Hakan...:)

Unknown řekl(a)...

perfektne!
aj tak sa to da - jeden prispevok na jeden model