28. 5. 2014

Flower Class Corvette

Základem je model firmy Mirage Hobby HMS Zinnia. Firma  vyrábí již 3 varianty plavidla a kdybych hned od zašátku věděl, co chci stavět, byla by lepši volba HMS Spiraea. Jenže já jsem si nejprve koupil model (tak, jako tak jsem ho chtěl) a teprve potom jsem začal hledat podklady pro stavbu a zbarvení. Ukázalo se, že existuje velké množství typů a modifikací.
K modelu jsem si koupit lepty firmy WEM (nevím o jiném výrobci, který by se tomuto typu věnoval). I když mám k leptům určité výhrady, planžeta obsahuje mnoho extra dílů umožňujících postavit většinu modifikací.


Lodě ve službě dost trpěly, jak je vidět na dobové fotografii. V tomto případě výraznější patina není na škodu.

Nakonec jsem zvolil HMS Buttercup K193 v konfiguraci z roru 1942, kdy byla vybavena zařízením pro zneškodňování min (včetně akustických - ta zvláštní konstrukce na přídi je tzv. akustické kladivo, které mělo za pomoci zukových vln přivést akustické miny k výbuchu.
Loď patřila Royal Navy, ale měla kompletně begickou posádku. Proto na na zádi dva vlajkové stožáry.


A ještě několik obrázků ze stavby, kde jsou vidět úpravy původní stavebnice. Fotografie jsou focené bez přípravy (světlo, pozadí atd.), takže mají jen dokumentační charakter.

Žádné komentáře: