1. 8. 2014

M8 Greyhound, část 3

Podle dostupných fotografií měl Conan (a patrně i další vozidla 2. obrněné divize) kruhovou lafetu půlpalcového kulometu otočenou o 180 stupňů (jednu "nohu" vpředu a dvě vzadu oproti originálním dvě vpředu a jedna vzadu) a tři extra schránky. Použil jsem odlitky muničních beden pro půlpalcový kulometu, které odpovídají velikostí (a s velkou pravděpodobností byly použity i na původním vozidle).


M8 průzkumných jednotek obrněných divizí byly standardně vybaveny dvěma radiostanicemi (na rozdíl od vozidel např. protitankových praporů. Podle mě dostupných fotografií se ale zdá, že M8 2. obrněné divize měly jen jednu anténu.
"Conan" v době operace Cobra nesl původní nátěr doplněný černými poli.


Číselné označení vozidla C-32 je nastříkané podle šablony, stejně jako nápis Conan a registrační číslo. I když obtisk (hvězda) na motorový prostor je už ve stavebnici rozdělen na tři díly, jeho naneseni a umístění byla, politicky korektně řečeno, "zajímavá zkušenost".
Obtisky naštěstí velmi dobře reagují na setter a softer přípravky.


Jako většina amerických vozidel byly i M8 ověšeny různými batohy, plachtami a jiným materiálem nezbytně nutným k přežití osádky, nebo osvobozeným na dobytém území (a díky stísněným prostorům uvnitř vozidla to přímo nařizovala příručka k obsluze). Jinak velmi dobrá stavebnice toto opomíjí a nezbývá, než lidová tvořivost a nebo nějaká doplňková sada - v mém prípadě od firmy Legend.

Žádné komentáře: