19. 10. 2010

25pdr Field Gun & Quad Gun Tractor

Stařičká stavebnice firmy Tamiya, ale stále jediný hráč na trhu (i když co se týká 25ti liberního kanonu, pronikly různé šumy, že Dragon do toho půjde...). O novém Quadu zatím nikdo nic.
Výlisky jsou z podstaně tvrdšího plastu, než s jakým jsem se v poslední době setkal a samozřejmě dělicí rovina je dost výrazná. Takže bude broušení a tmelení a broušení a ... atd. Za dobu existence stavebnice dostala různá hodnocení od "docela dobrá" přes "tvarově nepřesná" až po "úplný odpad", ale časem nasyslené doplňky (Eduard) by měly hodně pomoci (ano, jako obvykle stavebnici zrála ve "spižírně" docela dlouho).


Model se vyskytuje ve dvou variantách: samostatně tahač a dělo (plus stádo figurek obsluhy poněkud zombíkovitého typu) a nebo varianta na obrázku (pouze jeden zombík za volantem). Protože africké bojiště (ani italská fronta) nepatří mezi mé oblíbené, zvolil jsem tuto stavebnici (co taky se spoustou zombíků v kraťasech, že?). Možností zbarvení z evropského bojiště není tolik, ale nějaka hnědá, nebo zelená "z ušima" (Mickey Mouse) se snad najde.


Zatím toho k ukázání moc není, protože jsem se věnoval spíše podsestavám (zatím jsem se vyhnul i leptaným doplňkům, protože podzimní počasí, chřipkové období a sekundové lepidlo je pro mě vražedná kombinace). Na obrázcích je vidět, že tmelit je nutné.


Podvozek a vůbec celý spodek vozidla je hodně zjednodušený, ale většinou nebude vidět a tak to nebudu řešit (no možná, když mě chytne AMS tak ano, protože jsem našel celkem zajímavé detailní fotografie..... :-) ).

Žádné komentáře: