27. 10. 2010

25pdr Field Gun & Quad Gun Tractor, díl 2

Další postup spočíval hlavně v dotmelení a vybroušení potrebných ploch a potom v olepení modelu leptanými díly.


Sestavení některých částí vylepšených lepty je trochu složitější záležitostí, návod není úplně jasný. Například zaměřovací optika: nejprve návod a fotografie ze stránek Eduard
(obzvláště zajímavé detaily jsou na ilustračním fotu zakroužkovány)


(fotografie a návod jsou dostupné na webových stránkách firmy Eduard)
a fotografie skutečného kanonu.(fotografie pochází z internetu a bohužel už nevím odkud. Použil jsem je pouze pro ilustraci a všechna práva patří jejich autorům).

Z nich nakonec vyplývá, že návod je správně (včetně "correct position" dílu X8, který soudruzi z Japonska navrhli asi podle nějakého úplně jiného děla), leptaný díl 21 má poněkud podivný tvar (zvláštní "packa" vpředu nalevo) a také se dozvíme, kam a jak máme přilepit díl 27. Zato ilustrační foto je úplně mimo.

Muniční vozík je celkem snadnou záležitostí. Trochu obtížnějsí je dolepit blatníky na leptané držáky, ale po několika pokusech na sucho se věc podařila. Protože nemám ještě připelená kola, nejsou přilepeny ani leptané zástěrky (protože bych je při následující manipulaci určite ulomil).


Použil jsem všechny díly ze sady, i když si nejsem úplně jistý, jestli náhodou detaily na vrchní straně nejsou nějaká speciální polní nebo poválečná úprava, protože na mě dostupných fotografiích jsem nic takového nenašel.

Žádné komentáře: