10. 10. 2011

Citroën 11CV

Podlehl jsem nátlaku našich autíčkářů (čau Pedro) a dal se na autíčko. Ale abych se nezpronevěřil svému zaměření, bude to sice leštěnka, ale aspoň ve správném měřítku a ze správného období.
Po stavebnici Citroënu jsem pokukoval od té doby, co Tamiya vydala čtvrtku. Když vyšla pětatřicetinba, nebylo proč váhat. Postupem času jsem dokoupil ještě Hauleří lepty a naposledy i odlévaná kola.
Stavba by měla být bez nějakých velkých úprav a řezání modelu, hlavním cílem je vyzkoušet si leský povrch.

Do interieru jsem dolepil nějakou tu leptanou drobotinu (a musím napsat, že mě Hauler zpracováním návodu tedy nijak neoslnil. Naštěstí se na jejich stránkách dají najít fotografie postavených modelů k jednotlivým leptům a zjistit, jak to vlastně autoři mysleli).
Celý vnitřek jsem fouknul nějakou světle hnědou barvou (jakože podle návodu) a trochu podmaloval Vallejo barvami.
Asi 4 mm mezeru mezi podvozkem a horní částí karoserie v prostoru pod zadními blatníky jsem zalepil páskem 0.13 mm plastu, takže skrz vozidlo už nebude vidět.Po porovnáním stavebnice z dostupnými fotografiemi dochovaných vozidel to vypadá, že vnitřní strana dveří (zvláště pro civilní vozidla) vypadala trochu jinak, ale řešit to nebudu.
Odlévaná kola od Haulera mají lepší dezén, ale díky nálitku se tato výhoda ztrácí na cca 1/5 obvodu pneumatiky. Po odříznutí nálitku se také objevlo několik bublin, které je třeba vytmelit. Doufám, že při správném natočení kol stopa po nálitku nebude vidět.

8 komentářů:

Vrabec řekl(a)...

no jo no ... další "spojenec" co :D :D :D

ptr řekl(a)...

šak francouzi jsou spojenci, ne? :-)

Vrabec řekl(a)...

hm takže úplne regulérni civil ??? žádne blesky nebo WH poprípade gestapo? :P ??? ... potom jo :P

Unknown řekl(a)...

pekne... ale nechcel si ist do skupinovky aspon s Vrabcom ? Mam pocit ze tiez ma nepostaveneho Citroena.
btw, aj moj Citroen cakal na spolocny start, ale co uz teraz...

Vrabec řekl(a)...

eee no spolocny start Citróna by bol fajn ale este mam mnoho nedokoncenych startov takze teraz by som aj tak asi nic neriesil ... ale ak vse pojde ako ma tak by sme chceli viaceri dat dovianocnu hummer party ... ale je to dost stresujuce obdobie tak sa este uvidi ... dohodneme sa!

Unknown řekl(a)...

jasne, jasne, Hummer Party by bola parada, takych nas je tu asi dost... alebo Odznakova MiGina by tiez sla...

Martin "Pedro" Perveka řekl(a)...

Peťo, držím palce.
Dúfam, že sa Ti Citrón podarí tak,ako si predstavuješ :)
Pokiaľ by si potreboval napríklad lak, alebo pasty na leštenie, či niečo podobné, kľudne sa mi ozvi :)
P.S.: Neviem,ako to bolo u týchto áut, so toho zasa až tak nevidím, ale myslím si, že podlahu interiéru by sa zišlo trochu odlíšiť, buď by som tam použil o niečo tmavšiu farbu, prípadne sa pokúsil urobiť drsnú štruktúru, aby interiér nebol taký jednoliaty :)

ptr řekl(a)...

Pedro: je to podle návodu, ale protože od té doby jsem na to ani nesáhl, klidně se nechám inspirovat