19. 3. 2012

SP 17pdr Valentine Mk I Archer (3)

Po dopatinování interieru přišla na řadu munice a její leptané držáky (každý ze dvou dílů). Trochu jsem se toho obával, ale po získaní praxe už to šlo rychle. Držáky jsem slepil ještě na planžetě a odděloval je až po nastříkání zelenou barvou. Nábojnice jsou nastříkané naředěnou mosaznou pastou Agama. Držáky jsem na náboje jen nasadil a jemně přitlačil přečnívajicí konce.
Následné sestavováni interieru přineslo několik problémů:

  • Nábojové schránky napravo i nalevo od řidiče se nesmí nalepit nadoraz dopředu, protože potom není možné přilepit čelní pancíř. Musí tam zůstat cca 1 mm mezera, jak je vidět na prvním obrázku (můžete jen hádat, jak jsem je přilepil já).
  • Na levé stěně vpředu jsou držáky pro dva Sten guny (mimochodem nejhezčí plastové, které jsem viděl). Je tam dokonce i naznačena poloha leptaného "řemínku". Nicméně najít optimální polohu není snadné a chce to trochu laborování. Nakonec jsem je přilepil a pak se ukázalo, že aby celá stěna pasovala, musím odříznout přední levý roh malého držáku tří nabojů (naštěstí to není vůbec vidět).
Dalším problematickým místem (tedy aspoň v mém případě) byla lafetace kanonu (ve tvaru U). Každé rameno se lepí samostatně ze dvou dílů, na celek se potom nalepí přední díl. Celá sestava se lepí poměrně jednoduše, ale nevím, zda byly jednotlivé části mírně zkroucené (ničeho jsem si nevšiml), nebo v čem byla chyba, každopádně po sestavení se ukázalo, že horní část (ramena "U") je užší, než brzdovratné zařízení, které se má mezi ně vložit. Zkrátil jsem čepy, na kterých se hlaveň pohybuje ve svislé rovině. Celá sestava mezi ramena už vešla, ale ukázalo se, že držák pravého čepu je asi o 0.5 mm níž, takže celá sestava byla viditelně nakřivo.
Náprava není až tak jednoduchá (a vlastně ještě není hotová, takže mi držte palce).
A to mě ještě čeká chuťovka v podobě zkrouceného předního štítu!

Žádné komentáře: