27. 6. 2010

17pdr M10 Mk IIc "Achilles", finále

Model po nástřiku základní barvy (doporučovaný mix barev Tamiya pro britskou SCC15) plus nějaké to zesvětlení a rozbití světlejším odstínem (a taky nenápadný a skromný pokus o trochu modulace).Model s nanesenými obtisky, drobnými odřeninami, lesklým lakem a washem. Jak tyto, tak fotky nahoře jsem fotil s nedostatečným osvětlením v bojových podmínkách, takže odstíny barev jsou poněkud mimo.Následovaly další běžné patinovací techniky, jako fading, různé stečeniny, pigmenty, zaprášení (Buff) a podobně.
Na základě kritických ohlasů (a pravdivých) jsem "odpreparoval" a znovu přilepil kryty poklopů řidiče a radisty ve správné (správnější) poloze.
Toto jsou fotografie už hotového modelu, ověšeného vším možným, co by si tak osádka mohla vézt. Většinou jsou to věci z domácích zdrojů nebo zbytky jiných stavebnic. Plachty jsou vyválené z miliputu. Maskovací síť (můj první pokus o "hessian tape") je z nabarvené gázy a nařezaných proužků Tamiya pásky. Doplňky jsou malované barvami Vallejo Model Color a snažil jsem se je trochu vystínovat.
Na závěr jeden detajlněší pohled do věže.


Žádné komentáře: